Efendi “Adam” olmak çok çok zor!!

Bu devirde o tip erkekleri kızlar sıkıcı görür. Starbuck diye tutturmaz çünkü. Elimde iphone olsun diye binbir harekette bulunmaz. Kafelere gidip checkin atayım diye kendini yormaz. O erkek , annesinin babasının bir dediğini iki etmeyeye çalışır. Gider ekmekte alır, annesi babası yorulmasın diye evi de süpürür. Bulaşıkları makineden bile çıkarır yerine koyar.

Hatta bulaşıkları makineye bile yerleştirir.

Sokakta yürürken elindeki çöpü elinde tutar . Çöp kutusu görene kadar yere çöp atmaz , tükürmez. Dedikodu ile işi gücü olmaz. Çok yanlış birşey olduğunu bilir. Hatta öyle ortamdan uzaklaştırır kendini .

Dinlemez bile , kaçar gider.

Arkadaşları ondan yardım isteyince elinden geleni yapar. İşi varsa hemen bırakır koşar gider. Bu iş uğruna terler hatta. Arkadaşı teşekkür edince dediği tek laf ” önemli değil ” der geçer.

Bir kızı severse onu söylemeye utanır. Utanmaz da aslında heyecan var ya içinde işte o yüzden bi türlü söyleyemez. O heyecan varya … o sevgi işte.

Bir kızın sevdiği adamda görmesi sahip olması gereken şey. Eli titrer kızı görünce, belki heyecandan tansiyonu bile çıkabilir. Tek amacı onu güldürmek mutlu etmektir.

Facebook instagram vs gibi yerlerden tanımadığı birine yazmaz. Sapık gibi görünürmüş gibi hisseder kendini. Rahatsız ettiğini düşünür tanımadığı insanları.

Arkadaşı üzgün oldu mu o da oturur kaldırıma birlikte üzülür arkadaşıyla. Gerekirse birlikte sevinirler güzel haberlere.

Kimseye muhtaç etmemek ister kendini de. Gerekirse sokakta yalnız bile dolaşır. Takar kulaklığı sevdiği şarkıları bile yalnız dinler.

Etrafına bakıp bu dürüstlüğünün bedelinin yalnızlık olduğunu bilmek insanı da üzer.

Anlatamaz kimseye , patlatamaz içindeki volkanı.

Öfkesini insanlardan , kandırdığı insanlardan çıkaramaz  çünkü o öyle biri değil.

Efendi adam olmak zor.

Elmassın ama kömürler senden daha değerli.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: