Gaming İstanbul

Avrupa ve Asya’daki oyuncuları ve oyun yapımcılarını ülkemizde birleştirmeyi hedefleyen Gaming İstanbul, 4-7 Şubat tarihleri arasında kapılarını açtı. İşte detaylar ve fuarın özeti.

gist

İlk önce ülkemizdeki, daha sonra da Avrupa ve Asya’daki oyuncuları ve oyun yapımcılarını bir araya getirmeyi hedefleyen Gaming İstanbul, 4-7 Şubat tarihlerini oldukça keyifli bir hale getirdi.

İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuar, eski nesil 8-bit arcade oyunlarından tutun da bu sene içerisinde çıkacak olan sanal gerçeklikte oynayacağınız oyunlara kadar çok geniş bir yelpazede oyunları deneyimleme şansına erişebiliyordunuz.

Aslında bu yelpaze içerisinde oyunları deneyimleme şansını yakalamak, teknolojinin de nereden nereye geldiğini gözler önüne seriyor. Bedük ve Lara Croft‘u, Rise of the Tomb Raider oynarken görme şansınız da fuarda mevcuttu.

20160206_171731

 

Sadece bilgisayar değil, konsol oyunlarının da büyük bir ilgiyle takip edildiğini ve kendilerine özel hayran kitleleri olduğunu da belirtelim. Gaming İstanbul‘da konsol oyunlarını da deneme şansınız bulunuyordu.

Özellikle değişik kontrolcülerle oynanan Guitar Hero Live gibi oyunlar, her yaştaki oyuncuların ilgisini çekmişti. Fakat ilgiyi en çok üstünde tutan cihazlar, sanal gerçeklik kitleri olmuş.20160207_134333

Fuarın en ilgi çekici yanlarından biri de cosplay sanatçılarıydı. Cosplay yarışmasının da düzenlendiği fuarda, birinciye 5000, ikinciye 2500 ve üçüncüyü de 1000 lira ödül verildi. Cosplay yarışmasının jüriliğini ise dünyaca ünlü cosplay sanatçıları yaptı.

gist

Oyun ve fuar denince akıllara gelen ilk şeylerden bir tanesi de turnuvadır. Standlarda düzenlenen birçok oyuna ait turnuvada kendinizi gösterme şansına erişebiliyordunuz.

League of Legends, CS:GO ve Hearthstone gibi oyunların turnuvalarında oyuncular rekabet ve eğlenceli dakikalar geçirdiler. Turnuva olmadığında ise bilgisayarları kullanıp oyun oynayabiliyordunuz. Örneğin burada Lux, Lux’u oynuyor.

20160206_173922

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: