Samsung S3 “Ağda kayıtlı değil” [ÇÖZÜLDÜ]

Daha önce imei/seri numarası ile ilgili işlem gören Samsung i9300 Galaxy S3 model telefonları Android 4.3 sürümüne yükselttikten sonra genelde şebeke problemleri yaşanmaktadır. İmie/seri numaranız doğru ve kayıtlı olmasına rağmen arama yapmaya çalıştığınızda “Ağda Kayıtlı Değil” diye bir hata alırsınız.

Android 4.3 sürümün yapısı eski sürümlerden farklı olduğu için bu hata meydana geliyor. Bu makalede böyle bir sorun yaşarsanız bunu nasıl düzeltebileceğinizi, onarabileceğinizi anlatacağız.

Bu işlem Samsung i9300 Galaxy S3  modelinde de başarıyla denenmiştir.

İşleme başlamak için yeteri kadar şarjınızın olduğundan emin olun. Bataryayı şar ederek en az %25 seviyesine getirin. Sürücülerin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının kurulu olması gerekmektedir. Yoksa lütfen buradan indirip kurun.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: i9300 4.3 network problem, modem, kernel

Dosyaları indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın.

Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basın ve ekranda ingilizce yazılar görene kadar basılı tutun. Yazıları görünce tuşları bırakın ve bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una sokacaktır.

Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücüler otomatik yüklenecektir.

i9300-galaxy-s3-ağda-kayıtlı-değil-şebeke-sorunu-çözümü

Odin programını açın. Öncelikle telefona gelişmiş bir recovery yükleyeceğiz.

Telefon ile bilgisayar arasındaki bağlantıda sorun yoksa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükecektir. PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz CWM6.0.3.6-S3(I9300)_NONtouch.tar dosyasını seçin. Start butonuna tıklayıp yükleme işlemini başlatın. Kısa bir yüklemi işleminden sonra telefon kendini yeniden başlatacaktır.

Telefon açıldığında geri kapatın.

İndirmiş olduğunuz  Patched_BUUGMJ3_modem ve  Patched_XXUFMJ9_kernel dosyalarını hafıza kartınıza yükleyin. Hafıza kartınızı telefona takın. Bu dosyaları zipten çıkarmayın. zip formatında karta atın. ya da odin programı klasörün değilde diğer klasörü (kernel ve modemin bulunduğu klasörü ) direk telefon hafızasına atın ama tavsiyem sd karta atmanız.

i9300-galaxy-s3-4.3-ağda-kayıtlı-değil-sorunu-1 i9300-galaxy-s3-4.3-ağda-kayıtlı-değil-sorunu-2  i9300-galaxy-s3-4.3-ağda-kayıtlı-değil-sorunu-3

Telefon kapalıyken ses açma + home (orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına birlikte basın. Ekranda Samsung logosunu görünce güç tuşunu bırakın diğerlerine basılı tutmaya devam edin. Biraz sonra recovery mod açılacaktır. Tuşları bırakabilirsiniz.

Ses tuşları yardımıyla önce “install zip” seçeneğini sonra choose zip from external sdcard‘ seçeneklerini onaylayın. Onay için güç tuşunu kullanacaksınız.

Patched_BUUGMJ3_modem seçeğinin üzerindeyken güç tuşuna basın. Kısa bir yükleme yaptıktan sonra telefon kendini kapatıp geri açacaktır. Telefon açıldığında geri kapatın.(bazen kapatmayabilir, bu durumda ikinci işleme geçebilirsiniz.)

Yukarıda anlattığımız şekilde tekrar recovery moda girin ve bu sefer Patched_XXUFMJ9_kernel dosyasını seçin. Telefon kendini yeniden kapatıp açacaktır.

Telefon açıldıktan 1-2 dakika sonra şebekeniz gelecektir. İşlem tamamdır!

Samsung S3 “Ağda kayıtlı değil” [ÇÖZÜLDÜ]” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: